24/09/2023 u 17:41 h
Dejan PanićDejan Panić

Fiorentina kaznila promašaje Udinezea

Pobjedu ostvarila i Atalanta, koja je u Bergamu savladala Kaljari

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su u Udinama ekipu Udinezea sa 2:0, u meču 5. kola Serije A. Domaćin je na ovom susret propustio sijaset šansi, a „ljubičasti“ sve to znali da kazne i na kraju odnosu sva tri boda. Goste je u vođstvo doveo  Martinez Kvarta je u 32. minutu, a onda je Bonaventura je u nadoknadi vremena potvrdio trujumf svoje ekipe. Fiorentina je sada peta na tabeli sa 10 bodova, a Udineze je ostao na samo tri, još uvek bez pobjede.

Atalanta je na svom terenu dočekala ekipu Kaljarija i trijumfovala rezultatom 2:0. Domaćin je u 33. minutu poveo - De Ketelar je asistirao, a Lukman pogodio za 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Pašalić, koji je u 76. minutu postavio rezultat. Ovo je treći trijumf ekipe iz Bergama u ovoj sezoni, imaju devet bodova i nalaze se na šestom mjestu, dok je Kaljari ostao na pretposlednjem mjestu sa samo dva boda.

29. april 2024 03:57