Kadetska reprezentacija Crne Gore / -FOTO: FSCG
28/03/2023 u 16:44 h

Kadete četiri minuta dijelilo do plasmana na Evropsko prvenstvo

Crveni ispustili prednost od 2:0 protiv Velsa

Tako blizu, a tako daleko. Kadetsku fudbalsku reprezentaciju Crne Gore dijelila su samo četiri minuta od istorijskog uspjeha i plasmana na Evropsko prvenstvo. Imali su izabranici Gorana Perišića u duelu sa Velsom u trećem kolu grupe 2 elitne runde kvalifikacija prednost od 2:0 na poluvremenu, igrali dobro i činilo se da idu ka pobjedi. Uz to, na ruku im je išao rezultat drugog susreta između Škotske i Islanda (0:0).

Početkom drugog dijela Vels je smanjio preko Morgana, ali su “crveni” i nakon tog primljenog gola imali u rukama EP. Trebalo je samo da zadrže pobjedu i proslave uspjeh, ali samo četiri minuta prije kraja susreta Lejvor je iskoristio nepažnju u odbrani naše selekcije, izjednačio rezultat i svoju ekipu odveo na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta.

06. maj 2024 10:21