Partizan je bio najbolji na Zlatiboru / -FOTO: KUP PRIJATELJSTVA
11/06/2023 u 15:41 h

Kup prijateljstva: Trofej za Partizan

Crno-beli u finalu pobijedili Osijek sa 3:2

Omladinci Partizana pobjednici su Kupa prijateljstva koji je održan na Zlatiboru pošto su u finalu savladali Osijek sa 3:2. Solić je u 21. minutu doveo Osijek u vodjstvo, a izjednačio je Alilović u 55. minutu golom iz slobodnog udarca. Preokret Partizanu donio je Dušan Jovanović u 58. minutu, ali je Osijek uspio da izjednači preko Mateja Lugarića u 66. minutu. Gol za pobjedu „crno-belih“ i prvi trijumf na Kupu prijateljstva ponovo je postigao Jovanović u finišu meča.

Po okončanju turnira dodeljene su i nagrade za najbolja individualna ostvarenja na ovogodišnjem turniru. Najbolji igrač je Jovanović iz Partizana koji je ujedno i najbolji strijelac sa pet pogodaka. Najbolji golman je čuvar mreže banjalučkog Borca Vuk Nikolić.

Na turniru na Zlatiboru je učestovala i Sutjeska. Nikšićani su takmičenje u grupi završili bez bodova, a za rivale su imali Šibenik i sarajevski Željezničar.

19. maj 2024 18:23