Darija Čizek strijelac za Crnu Goru / -FOTO: FSCG/FILIP ROGANOVIć
11/03/2024 u 16:26 h

Kvalifikacije za EP: Kadetkinje krenule pobjedom

Izabranice Mirka Marića na startu turnira savladale Litvaniju sa 3:2

Ženska kadetska reprezentacije Crne Gore pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Na turniru čiji je domaćin upravo Crna Gora, “crvene” su danas u Kotoru sa 3:2 savladale selekciju Litvanije i upisale prve bodove u grupi. Po izuuteno teškom terenu stadiona pod Vrmcem, naša selekcija je povela u sedmom minutu golom Jelene Nikčević. Litvanke su izjednačile u 17. minutu preko Justine Blaževićute, ali samo što su crvene krenule sa centra, Darija Čižek vratila je prednost crnogorskom timu. Meč je odlučen u 70. Minutu. Amra Luković sa nešto više od 25 metara snažnim udarcem povisila sa 3:1. Litvanija je u poslednjim trenucima susreta smanjila rezultat, a ponovo je pogodila Justina Blaževićute.

Izabranice Mirka Marića će u četvrtak u drugom kolu igrati protiv Andore. Taj meč igra se u Petrovcu od 14 sati.

01. maj 2024 01:13