Leverkuzen ubjedljiv / EPA-EFE-‘FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
24/09/2023 u 17:50 h
Dan PortalDan Portal

Leverkuzen nadigrao Hajdenhajm

„Farmaceuti“ se sada pridružili Bajernu na vrhu tabele

Posle dva sjajna meča u prethodna dva kola, u kojima je savladao Verder sa 4:2, i remizirao sa Dortmundom (2:2), Hajdenhajm danas nije bio na tom nivou na gostovanju Leverkuzenu. „Farmaceuti“ su na svom terenu savladali Hajdenhajm sa 4:1 i tako se na vrhu tabele pridružili Bajernu sa po 13 osvojenih bodova.

Leverkuzen je poveo već u devetom minutu golom Viktora Bonifejsa, a gosti su uzvratili golom Erena Dinkčija posle trinaest minuta igre u drugom poluvremenu. Ipak, brzo je uslijedio odgovor domaćina, u 63. minutu kada je Hofman pogodio za 2:1, a sve dileme oko pobjednika riješio je Bonifejs svojim drugim golom u 74. minutu iz jedanaesterca. Do kraja, trijumf Leverkuzena potvrdio je Adli, golom u 82. minutu za konačnih 4:1.

19. maj 2024 16:04