Sa meča u Budimpešti / -FOTO: EPA-EFE/TIBOR ILLYES
21/09/2023 u 21:14 h
Dejan PanićDejan Panić

Liga konferencija: Ferencvaroš prejak za Čukarički, čudesan preokret Zrinjskog

Prvak BiH na poluvremenu gubio od AZ Alkmara sa 0:3, a onda u nastavku stigao do preokreta i pobjede od 4:3

Fudbaleri Čukaričkog porazom su počeli svoje takmičenje u Ligi konferencije. „Brđani“ su poraženi od Ferencvaroša u Budimpešti sa 1:3 u prvoj utakmici u okviru grupe F. Golove za domaće su postigli Varga u 44, Ovusu u 45+7 i Pešić u 79. minutu, jedini gol za Čukarički je postigao Ivanović u 26. minutu.

Čudesan preokret viđen je u Mostaru, u duelu Zrinjskog i AZ Alkmara. Holanđani su na poluvremenu imali prednost od 3:0 golovima Brederodea, Mijnansa i De Vita, a onda je prvak BiH u nastavku zaigrao sjajno, postigao četiri gola i stigao do velike pobjede. Kožulj u 47. i 81, Ćorluka u 68. i Hrvanović u 71. minutu bili su strijelci za Zrinjski.

Rezultati: Grupa H: Fenerbahče – Nordsjeland 3:1, Ludogorec – Spartak Trnava 4:0; Grupa F: Ferencvaroš – Čukarički 3:1, Genk – Fiorentina 2:2; Grupa G: Ajntraht Frankfurt – Aberdin 2:1, Helsinki – PAOK 2:3; Grupa E: Legija – Aston Vila 3:2, Zrinjski – AZ Alkmar 4:3.

28. april 2024 18:57