Žiru nije iskoristio jedanaesterac / EPA-EFE-FOTO: EPA/MATTEO BAZZI
27/01/2024 u 23:00 h
Dan PortalDan Portal

Milan promašio dva penala, na kraju osvojio samo bod protiv Bolonje

Rosoneri i Bolonja na San Siru remizirali – 2:2

Milan i Bolonja su na San Siru remizirali – 2:2, u meču 22. kola Serije A. Gosti su došli do prednosti golom Cirkcea u 29. minutu, a pet minuta kasnije vidjeli smo šansu za Kjera, a pravi haos je nastao kada je Ferguson oborio protivnika u kaznenom prostoru, a sudija Masa je dosudio penal. Međutim, Olivije Žiru nije uspio da pogodi - Skorupski je odbranio njegov šut.  Ipak, Ruben Loftus-Čik je 45. minutu utakmice posle asistencije Kalabrije izjednačio rezultat.

Nastavak meča je donio novu inicijativu Milana koji je želeo sva tri boda na ovom meču, a u 74. minutu novi penal za rosonere, koji je napravio Beukema. I ovoga puta nije bilo gola - Teo Ernandez je pogodio stativu! U 83. minutu Ruben Loftus-Čik novim pogotkom doveo Milan u vođstvo, ali ni to dpmaćinu nije bilo dovoljno za pobjedu. Bolonja je u 91. minutu dobila penal, Kristiansen je pao, a Masa posle VAR konsultacije pokazao na belu tačku. Orsolini je uzeo stvar u svoje ruke i pogodio za konačnih 2:2.

15. maj 2024 20:40