Kvarackelija donio trijumf šampionu / EPA-EFE-CESARE ABBATE
04/02/2024 u 17:24 h

Napoli u finišu okrenuo Veronu

Pobjedu šampionu donijeli Engonge i Kvarackelija

Muči se Napoli bez svog najboljeg strijelca Viktora Osimena koji je sa Nigerijom stigao do polufinala Kupa Afričkih nacija, ali je u finišu uspio da režira preokret protiv Verone i da upiše trijumf (2:1).

Verona je povela u 72. minutu golom Kopole, a onda je šampion pokazao karakter. Siril Engonge koji je ove zime u Napoli stigao upravo uz Verone za 18 miliona eura je izjednačio u 79, da bi Gruzijac Kvica Kvarackelija u 87. minutu poslao priojektil u mrežu gostiju i obradovao navijače na "Maradoni".

Napolitanci su tako preskočili Fiorentinu i Lacio na tabeli i sa 35 bodova zauzimaju sedmu poziciju, ali im četvrtopalsirana Atalanta koja ima meč manje bježi samo bod.

U prvom meču koji je otvorio nedjeljni program 23. kola Serije A, Torino i Salernitana su remizirali bez golova (0:0)

17. maj 2024 04:17