Detalj sa meča na Olimpiku / EPA-EFE-FEDERICO PROIETTI
01/03/2024 u 22:51 h

Okafor u 88. minutu srušio Lacio na Olimpiku

Milan slavio u premijernom duelu 27. kola Serije A. "Nebeskoplavi" završili meč sa samo osmoricom igrača na terenu

Premijerni duel 27. kola Serije A pripao je Milanu, koji je golom švajcarskog reprezentativca Noe Okafora u 88. minutu savladao Lacio na Olimpiku sa 1:0.

"Rosoneri" su se tako vratili na trijumfalni put i prišli drugoplasiranom Juventusu na bod zaostatka, uz meč više. Posao ekipi Stefana Piolija je olakšan nakon što je u 57. minutu crveni karton dobio Luka Pelegrini, a u sudijskoj nadoknadi u svlačionicu su morali i crnogorski reprezentativac Adam Marušić i Genduzi, pa je Lacio utakmicu završio sa samo osam igrača na terenu.

Nakon drugog vezanog poraza "nebeskoplavi" su praktično otpisani iz borbe za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, budući da imaju osam bodova manje od Bolonje. Ujedno, izabranici Maurisija Sarija nisu imali dobru uvertiru za revanš osmine finala elitnog takmičenja protiv Bajerna u Minhenu narednog utorka.

29. maj 2024 04:55