Kalulu proslavlja pogodak / -FOTO: FK PARTIZAN
25/10/2023 u 16:29 h

Partizan pokerom u Kragujevcu pobjegao Zvezdi na plus sedam

Dva gola za crno-bele postigao Nemanja Nikolić, po jedan Kalulu i Saldanja

Partizan je ponovo na plus sedam u odnosu na Crvenu zvezdu. U zaostalom meču 4. kola “Mocartbet” Superlige, crno-beli su u Kragujevcu pobijedili Radnički sa 4:0 i tako upisali deseti uzastopni trijumf u sezoni.

Tim Igora Duljaja je poveo u 34. minutu. Saldanja je dao loptu na desno za Kalulua, koji sa 13-14 metara poslao pod prečku. Iskusnom Nemanji Nikoliću bilo je potrebno samo minut da provede na terenu kako bi zatresao mrežu domaćina – pogodio je nakon asistencije Meniga u 64. minutu za 2:0. Ubrzo je crno-belima poništen gol zbog ofsajda, ali je Partizan u poslednjih desetak minuta postigao još dva gola i stigao do ubjedljivog trijumfa. Najprije je golmana Radničkog matirao Saldanja, a onda i svojim drugim golom na utakmici Nemanja Nikolić za konačnih 0:4.

Partizan ima 31 bod, Crvena zvezda je druga sa 24 i utakmicom manje, dok je TSC na trećem mjestu sa 21 bodom.

20. maj 2024 17:23