Marko Janković strijelac u pobjedi nad Bragom / EPA-EFE-HUGO DELGADO
15/02/2024 u 23:12 h

Karabag pregazio Bragu u "kamenolomu", Milan prejak za Ren

Marko Janković strijelac iz penala za Karabag. Benfika svaladala Tuluz, Lens i Frajburg remizirali

Karabag crnogorskih reprezentativaca Marka Jankovića i Marka Vešovića očitao je Bragi lekciju u "Kamenolomu", slavio sa čak 4:2 protiv učesnika grupne faze Lige šampiona i praktično čekirao kartu za osminu finala Lige Evrope. Janković je najavio blistavu noć azerbejdžanskog šampiona golom iz penala kojim je svoj tim doveo u vođstvo u 21. minutu, Braga je uspjela da izjednači, ali je u nastavku nokautirana i trebaće joj čudo u Bakuu.

Milan je na "San Siru" slavio ubjedljivo protiv Rena (3:0), pa će revanš u Francuskoj biti samo formalnost, dok je Benfika golom Di Marije, njegovim drugim u dubokoj nadoknadi dobila Tuluz (2:1) i nosi gol prednosti na revanš. Mreže su jedino mirovale u duelu između Lensa i Frajburga, pa će se putnik u osminu finala odlučivati u Njemačkoj.

Rezultati plej-ofa LE (prvi mečevi): Benfika - Tuluz 2:1 (Di Mariјa 68, 90+8 - Desler 75), Milan - Ren 3:0 (Loftus-Čik 32, 47, Lea 52), Braga - Karabag 2:4 (Mutinjo 90+1, Banca 44 - Janković 21 p, Zoubir 54, 69, Viera 65), Lens - Anjtraht 0:0, Fejenord - Roma 1:1 (Paišao 45+1 - Lukaku 67), Galatasaraj - Sparta 3:2 (Demirbaj 19, Mertens 61, Ikardi 90+1 - Presijado 47, Kuhta 65), Šahtjor - Marsej 2:2 (Matvijenko 64, Eginaldo 90+3 - Obamejang 64, Endijaje 90+1), Jang Bojs - Sporting 1:3 (Ugrinić 43 - Amenda ag 32, Đokereš 41, Inasio 48).

15. maj 2024 03:41