Slavlje Kolumbijki / EPA-EFE-FOTO:: EPA/BIANCA DE MARCHI
30/07/2023 u 15:15 h

SP za žene: Kolumbija srušila Njemačku

Južnomerička selekcija napravila iznenađenje i došla na korak od plasmana u osminu finala SP

Ženska fudbalska selekcija Kolumbije pobijedila je u Sidneju Njemačku sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe H na Svjetskom prvenstvu u Australiji i Novom Zelandu. Južnoamerička selekcija povela je u 52. minutu preko Linde Kajsedo, dok su Njemice, inače dvostruke svjetske šampionke, izjednačile u 89. minutu golom Aleksandre Pop iz jednaesterca. Kolumbija je do iznenađujuće pobjede došla u sedmom minutu nadoknade, kada se u strijelce upisala Manuela Vanegas.

U istoj grupi trijumf je ostvarila i selekcija Maroka, koja je savladala Južnu Koreju sa 1:0. Na tabeli Grupe H Kolumbija vodi sa šest bodova, Njemačka i Maroko imaju po tri boda, dok je poslednja Južna Koreja bez bodova. U poslednjem kolu u četvrtak Kolumbija igra protiv Maroka, a Nemačka se sastaje sa Južnom Korejom. Plasman u osminu finala osiguraće dvije najbolje selekcije iz grupe.

20. maj 2024 04:49