Са меча Сити - Атлетико / - Фото: Твитер
05/04/2022 u 22:52 h

Сити дуго кружио и пробио одбрану Атлетика, Ливерпул сигуран у Лисабону

Вечерас су одиграна прва два меча четвртфинала Лиге шампиона

Манчестер сити је код куће надиграо Атлетико Мадрид нашег Стефана Савића са 1:0, а црногорски штопер одиграо је свих 90 минута.

Побједу Ситију донио је Кевин де Брујне и то поготком у 70. минуту сусрета.

"Грађани" су у првм полувремену имали иницјативу, али нису успјели да створе добре прилике за гол.

У наставку Сити је успио да дође до тријумфа и тако оствари добар резултат, али ће реванш у Мадриду свакако бити и виђе него занимљив.

До побједе је дошао и Ливерпул који је као гост надиграо Бенфику са 3:1.

"Редси" су повели у 17. минуту када је погодио Ибрахима Конате, да би на 2:0 повисио Садио Мане у 34.

Домаћа екипа је преполовила заостатак захваљујући поготку Дарвина Нуњеза у 49. минуту.

Након тога Ливерпул је успио да дође и до трећег гола и то у 87. минуту када је погодио Луиш Дијаз.

Манчестер сити на свом Етихаду дочекује Атлетико Мадрид нашег Стефана Савића, док Ливерпул у Лисабону гостује Бенфики.

Сви очекују истински спектакл у дуелу Ситија и Атлетика, а мадридски клуб је већ у осмини финала био успјешан у Манчестеру јер је елиминисао Јунајтед.

Ливерпул у дуел са Бенфиком улази као фаворит, али ће лисабонски тим свакако бити тврд орах, нарочито код куће.

10. maj 2024 05:59