Kenan Kamenjaš / -FOTO: ABA
04/03/2024 u 21:31 h

Budućnost Voli jedva do pobjede nad Igokeom

Do 16. pobjede ui ABA ligi, Podgoričani došli u dramatičnoj završnici rezultatom 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23)

Košarkaši Budućnost Volija su protiv Igokee ostvarili pobjedu rezultatom 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23), 16. u ABA ligi, kojom su se osamili na drugom mjestu na tabeli regionalnog takmičenja.

Slavili su Podgoričana protiv ekipe iz Laktaša, ali mnogo teže nego što se očekivalo. Gosti su mnogo bolje počeli i na kraju prve dionice su imali 12 poena viška. Uzvratili su igrači trenera Andreja Žakelja na isti način u drugoj četvrtini, a u nastavku su ekipe igrale na "mahove", pa je pobjednik odlučen u neizvjesnom finišu.

Trojkom Dragana Milosavljevića Igokea je prišla na samo minus jedan - 73:74, pola minuta prije kraja meča. Uslijedila je penal završnica i pobjeda Budućnost Volija.

Dvocifreni učinak u pobjedničkoj ekipi imali su Jogi Ferel sa 18, Flečer Megi sa 13 i Kenan Kamenjaš sa 12 poena.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Dragan Milosavljević sa 21, Marko Jošilo sa 19 i Goran Filipović sa 12 poena.

28. april 2024 14:23