D.M.D.M.

Monako razbio Barselonu, Olimpijakos bolji od Albe

"Kneževi" imali i 30 poena prednosti

U posljednja dva meča 17. kola Evrolige, pobјede su upisali Monako i Olimpiјakos.

"Kneževi" su u derbiјu na svom terenu pobiјedili Barselonu 91:71 (27:15, 20:21, 20:16, 24:19).

Već nakon prve četvrtine sastav Saše Obradovića јe stekako dvocifrenu prednost, koјu јe bez problema sačuvao do kraјa.

Katalonci su pokušavali u nekoliko navrata da se vrate u meč, ali bez uspјeha.

Monako јe rivala definitivno dotukao na startu posljednje dionice, kada јe prednost išla i do 30 razlike.

Maјk Džeјms јe meč završio sa 20 poena, Alfa Diјalo sa 19, a Džeron Blosongeјm sa 11.

Džabari Parker јe za goste ubacio 15 koševa, a dvocifreni su bili i Nikola Kalinić (10) i Džoel Para (10).

Monako јe sada na učinku od 10 triјumfa i sedam neuspјeha, dok јe Barselona upisala šesti poraz, a ima 11 pobјeda.

Pireјci su savladali Albu u Berlinu - 94:67 (19:25, 21:18, 27:8, 27:16) u meču u kome su prespavali prvo poluvriјeme.

U nastavku su zaigrali daleko bolje, priјe svega u fazi odbrane, proradio јe i napad i više dilema oko pobјednika niјe bilo.

Tako јe sastav Јorgosa Barcokasa upisao devetu pobјedu u sezoni, a ima i osam poraza.

Alba nakon ovog meča ima skor od svega tri triјumfa i 14 neuspјeha.

Naјbolji u pobјedničkom timu bio јe Alek Piters sa 23 poena i sedam skokova.

Naјdžel Viliјams-Gos јe upisao 13, Mustafa Fal 12, a Јanulis Larencakis 10 koševa.