Ttrijumf rukometašica Crne Gore / -FOTO: EHF
29/02/2024 u 19:57 h

Itana Grbić matirala Srbiju u Zrenjaninu

Rukometašice Crne Gore dobile derbi grupe 6 i praktično čekirale kartu za EP

Ostala su još tri kola, ali rukometašice Crne Gore su pobjedom nad Srbijom u Zrenjaninu (31:30) praktično osigurale prvo mjesto u grupi 6 i čekirale vizu za nastup na Evropskom prvenstvu čiji će domaćini krajem godine biti Mađarska, Austrija i Švajcarska.

Fenomenalnu akciju koju su osmislile "lavice" krunisala je Itana Grbić, postigla gol na 54 sekunde do kraja nakon dodavanja Tatjane Brnović i donijela trijumf. Srpkinje su pravile blok za Jelenu Despotović, ali su napravile veliku grešku.

Imale su izabranice Uroša Bregara posljednji napad za remi, ali su ga loše organizovale i pretrpjele su prvi poraz.

Nakon prvog poluvremena u kojem su imale i plus pet (9:4) i držale kontrolu utakmice, u nastavku su izabranice Bojane Popović popustile, pa je Srbija uspjela da se vrati u meč. Ipak, nije uspjela da osvoji ni bod.

Crnu Goru su do treće pobjede predvodile Matea Pletikosić sa devet pogodaka, te Itana Grbić i Anastasija Marsenić sa po pet.

Najefikasnija u domaćoj selekciji bila je Anđela Janjušević sa osam golova, dok je Jovana Jovović dodala sedam.

Isti rivali u nedjelju će odmjeriti snage u "Bemaks areni", ali Crna Gora je već osigurala nastup na 17. uzastopnom velikom takmičenju.

25. april 2024 22:42