Pobjednički trio / -FOTO: ŠSCG
03/12/2023 u 21:41 h
Dan portalDan portal

Novikovoj titula na debiju, Skvorcova druga, Milović treća

Večeras je u Diplomatskoj kuli Kapital Plaza centra u Podgotici završeno Prvenstvo Crne Gore za šahistkinje.

Nakon sedam kola i velikih uzbuđenja, prvo mjesto osvojila je Ana Novikova.

Nekadašnja svjetska prvakinja u kategoriji do 16 godina, nedavno je prešla na crnogorsku rejting listu i u debitantskom nastupu na domaćim takmičenjima došla do pobjedničkog pehara.

Novikova je imala 6 poena, koliko je imala i drugoplasirana Alena Skvorcova, koja je nedavno blistala na Evropskom ekipnom prvenstvu u Budvi.

One su ostvarile po 6 pobjeda, a u njihovom međusobnom duelu, koji je igran u četvrtom kolu, slavila je Novikova.

Nova šampionka jedini poraz pretrpjela je od Aleksandre Milović u petom kolu, a čelna tabla naše reprezentacije završila je turnir na trećem mjestu sa 5,5 poena, a pored poraza od Skvorcove, ona je remizirala u šestom kolu sa Nikolinom Koljević koja je na ovom Prvenstvu branila titulu.

Na diobi četvrtog mjesta takmičenje su završile omladinke Mateja Popović i Tara Ivanović koje su imale po četiri poena. Braniteljka titule Nikolina Koljević zauzela je šesto mjesto sa 3,5 poena, koliko je imala i najmlađa učesnica takmičenja Sofija Milović.

Na taj način završeno je jedno od najzanimljivijih prvenstava Crne Gore za šahistkinje.

Nagradni fond iznosio je 1700 eura i bio je podijeljen na 6 nagrada, a prva nagrada je iznosila 600 eura.

Sudijski posao, na sjajan način, obavljao je Luka Lješković.

27. april 2024 22:59