23/08/2023 u 23:43 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Odbojkaši izgubili od Japana

Crna Gora će drugi kontrolni meč sa B selekcijom viceprvaka Azije odigrati u četvrtak od 17 sati takođe u Kolašinu

Odbojkaši Crne Gore izgubili su od B selekcije Japana 3:0 (18:25, 20:25, 16:25) u prvom od dva kontrolna meča u Kolašinu - poslednjim provjerama pred nastup na Evropskom prvenstvu. Iako su gosti osvojili prva tri seta, po dogovoru dvojice selektora odigrana su još dva, u kojima je u četvrtom setu slavio crnogorski tim 25:18, a uzbudljivi peti dio igre pripao je Japancima 22:20.

Iako je riječ o B timu viceprvaka Azije, rival je u Kolašinu pokazao izuzetno visok nivo igre, a domaći su u dodatna dva seta popravili su generalni utisak Crne Gore. U četvrtom dijelu prvi put su izabranici selektora Ivana Joksimovića imali vođstvo na utakmici. Nakon egal igre u uvodnih 10 poena prvi put su "crveni" poveli sa 11:10, potom i stekli plus tri i tako zakoračili ka osvajanju seta.

Računajući svih pet setova najviše poena u dresu Crne Gore sakupio je Đorđe Jovović, 13, a dvocifren je bio i Bojan Strugar sa 11 poena. Kod Japana 11 poena Janagide, svih 11 u uvodna tri.

Drugi kontrolni meč na progamu je u četvrtak od 17 časova takođe u Kolašinu.

29. maj 2024 01:57