Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Arsenal vojnog oružja kod funkcionera DPS-a * „Kavčani” od kamate zaradili pola miliona * Prekoračili budžet za 253 miliona * Milov univerzitet častili 250.000 * Arsenal vojnog oružja kod funkcionera DPS-a * Drugačiji pogled na svijet * Doček sultana
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 18-10-2017

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Vladimir Joković, predsjednik SNP-a:
– DPS treba da smogne snage da se između sebe dogovore i kažu datum izbora. Kada to urade možemo se lako dogovoriti.

Vic Dana :)

Idu dva digitrona ulicom i vide kompjuter. Jedan kaže:
- Vidi štrebera...


Dođe kompjuteraš u mesaru i kaže:
- Dajte mi 100 grama salame.
- Da vam narežem?
- Ma jok, prebaci mi na USB!

Da bi jedna porodica bila srećna, mora da postoji ljubav, razumijevanje i najmanje dva kompjutera!

Meni će na svadbi da svira grupa „Youtube”.
Nema pjesme koju frajeri ne znaju.

Došao Bosanac u dalmatinsku konobu i kaže:
- Konobare, ja bi pivo!
- Pa pivaj, ko ti brani?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni - datum: 2017-10-17 ZBOG LOŠEG STANDARDA, SVE VIŠE GRAĐANA TRGUJE NA ALTERNATIVNIM LOKACIJAMA
Gužva ponedjeljkom na buvljoj pijaci Nemaština napunila buvlju pijacu Nikome više, izgleda, nije važno gdje će nešto kupiti već da je to povoljno, a inače je, s obzirom na sveopštu situaciju, svakome teško, pa nam je svima buvljak dobrodošao, ističe Petar Gajović
Dan - novi portal
Tran­zi­ci­ja, ko­ja još uvi­jek tra­je, odav­no je de­set­ko­va­la pri­vre­du ne­ka­da­šnjeg gra­da če­li­ka i pi­va, ko­ji po­sled­njih de­se­tak go­di­na bi­lje­ži sa­mo ne­ga­tiv­ne sta­ti­stič­ke po­dat­ke ka­da je u pi­ta­nju broj za­po­sle­nih i pro­sječ­na za­ra­da. Pre­ma po­da­ci­ma Sin­di­kal­nog po­vje­re­ni­štva, na plat­nom spi­sku dva­de­se­tak pred­u­ze­ća, te Op­šti­ne i nje­nih jav­nih usta­no­va, zva­ni­uč­no je sve­ga oko tri hi­lja­de za­po­sle­nih, a pro­sječ­na pla­na na ni­vou Nik­ši­ća pro­ci­je­nje­na je na iz­nos od oko 400 eura. Iz rad­nič­ke ora­ni­za­ci­je po­seb­no na­gla­ša­va­ju da je broj rad­ni­ka da­le­ko ve­ći ali su u pi­ta­nju oni za­po­sle­ni u tzv. si­voj zo­ni, što zna­či da ra­de bez ugo­vo­ra i za­ra­da po za­ko­ni­ma i pro­pi­si­ma. Na pi­ta­nje ka­ko se Nik­ši­ća­ni sna­la­ze u po­sto­je­ćoj si­tu­a­ci­ji, od­go­vor je „ka­ko se ko sna­đe“, ali o nji­ho­vom stan­dar­du mo­žda po­naj­bo­lje svje­do­če već go­di­na­ma po­pu­lar­na al­ter­na­tiv­na mje­sta gdje se mo­že ku­pi­ti sve, od hra­ne, gar­de­ro­ve, po­kuć­stva, te teh­ni­ke i ala­ta, gdje su ci­je­ne vi­še­stru­ko ma­nje ne­go u tr­go­vin­skim rad­nja­ma. Da je to ta­ko svje­do­či i nik­šić­ka „bu­vlja pi­ja­ca“ smje­šte­na na sa­mom ula­zu u grad, a kroz ko­ju se, sva­kog po­ne­djelj­ka ka­da je­di­no i ra­di, go­to­vo i ne mo­že pro­ći. Ni­ko­me, ka­za­li su po­je­di­ni sa ko­ji­ma smo raz­go­va­ra­li, ne sme­ta to što je pi­ja­ca bu­kval­no na go­loj le­di­ni, i što me­đu po­nu­đe­nim po­trep­šti­na uglav­nom ima onih po­lov­nih. Va­žno je, ka­že re­dov­ni po­sje­ti­lac bu­vlje pi­ja­ce Pe­tar Ga­jo­vić, da je gra­đa­ni­ma omo­gu­će­no da ku­pe po naj­po­volj­ni­jim mo­gu­ćim ci­je­na­ma ono što im je neo­p­hod­no.
– Ži­vim sam jer su ćer­ke u Pod­go­ri­ci ali sam im re­kao da vo­de bri­gu o svo­jim po­ro­di­ca­ma, a ja ću se sna­ći. Bu­vljak po­sje­ću­jem če­sto, i uvi­jek za sve­ga ne­ko­li­ko eura ku­pim ono što mi je po­treb­no. Ci­je­ne su pri­hva­tlji­ve, od 50 cen­ti pa mak­si­mum do pet eura, a po­nu­da je ra­zno­li­ka – po­ja­šnja­va Ga­jo­vić.
Gar­de­ro­ba, po­čev od ve­ša pa do zim­skih jak­ni, na nik­šić­kom bu­vlja­ku mo­že se ku­pi­ti od jed­nog pa do pet eura, a nu­di se i po­lov­no i no­vo. Po­su­đe je naj­jef­ti­ni­je, pa do­ma­ći­ce za se­dam eura mo­gu ku­pi­ti ser­vis za ka­fu. Ga­jo­vić na­gla­ša­va da na bu­vlja­ku ne ku­pu­ju sa­mo oni ko­ji su lo­šeg ma­te­ri­jal­nog sta­nja.
– Či­ni mi se da sva­kog po­ne­djelj­ka ov­dje mo­gu sre­sti su­gra­đa­ne iz svih sta­le­ža, one sa ma­njom i one sa mno­go ve­ćom pla­te­žnom mo­ći. Ni­ko­me vi­še, iz­gle­da, ni­je va­žno gdje će ne­što ku­pi­ti već da je to po­volj­no, a ina­če je, s ob­zi­rom na sve­op­štu si­tu­a­ci­ju, sva­ko­me te­ško, pa nam je svi­ma bu­vljak do­bro­do­šao – is­ti­če Ga­jo­vić.
Rom­ki­nji Ši­ri­ba­ni Ša­ko­li bu­vljak je je­di­ni iz­vor pri­ho­da. Sva­kog po­ne­djelj­ka od ra­nog ju­tra pa do po­sli­je pod­ne su­gra­đa­ni­ma nu­di po­lov­nu gar­de­ro­bu, obu­ću, ali i sta­re knji­ge.
– Na ovoj lo­ka­ci­ji ne­ma raz­li­ke me­đu oni­ma ko­ji ima­ju ili ne­ma­ju. Svi ov­dje do­la­ze da tr­gu­ju, go­spo­da, i oni ko­ji su lo­šeg ma­te­ri­jal­nog sta­nja. Po­sla ima ka­ko-kad, uglav­nom uvi­jek bu­de ma­kar da za taj je­dan dan za­ra­dim da po­ro­di­ci obez­bi­je­dim ru­čak, i on­da sam za­do­volj­na – ka­že Ša­ko­li.
Naj­sku­plja knji­ga ko­ja se kod nje mo­že ku­pi­ti ko­šta euro, a ka­ko je is­ta­kla, ka­da je „loš“ dan za tr­gov­ce, on­da do­dat­no spu­ste ci­je­ne, pa se mo­že ku­pi­ti i za 50 cen­ti. Po­lov­ne ci­pe­le za ki­šu ko­šta­ju od tri do pet eura, a po­lov­ne ljet­nje sta­ju do tri eura.
– Sve je oču­va­no, ne nu­di­mo ni­šta što je po­ha­ba­no ili is­ci­je­pa­no. Lju­di do­la­ze, pro­be­ru, ali sam si­gur­na da se ni­ko ne vra­ti a da ne­što ne ku­pi. Ta­ko da bu­de­mo za­do­volj­ni i mi i oni – is­ti­če Ša­ko­li.
Za­kup ne pla­ća­ju, a lo­kal­na vlast je pre­ćut­no odo­bri­la da se na ze­mlji­štu na ula­zu u grad otvo­ri bu­vlja pi­ja­ca. Je­di­no o če­mu tr­gov­ci mo­raj da vo­de ra­ču­na je­ste da na­kon za­vr­še­nog pa­zar­nog da­na mje­sto gdje je bu­vljak smje­šten bu­de bes­pre­kor­no oči­šće­no. Za to, re­kao je je­dan od tr­go­va­ca Mu­jo Sma­kaj, sva­kog po­ne­djelj­ka pla­ća­ju po je­dan euro. On ima 58 go­di­na i ne­ma za­po­sle­nje, a pro­da­ja ala­ta i ma­njih teh­nič­kih apa­ra­ta je­di­ni u je iz­vor pri­ho­da.
– Pla­tim taj euro, bu­dem ov­dje po ne­ko­li­ko sa­ti i za­do­vo­ljan sam. Ima da­na ka­da ne za­ra­dim ni taj euro, ali do­đe dru­gi po­ne­dje­ljak pa bu­de. Va­žno je da ne­što ra­dim, pa ko­li­ko god da pa­za­rim do­volj­no mi je – is­ti­če Sma­kaj.
B.B.


Do­la­ze i tr­gov­ci iz Pod­go­ri­ce

Na nik­šić­koj bu­vljoj pi­ja­ci do­la­ze tr­gov­ci i iz dru­gih gra­do­va Cr­ne Go­re. Pod­go­ri­čan­ka Ko­vilj­ka To­ško­vić odav­no se ba­vi tr­go­vi­nom, a kod nje se mo­gu ku­pi­ti no­vi odjev­ni pred­me­ti.
– Ži­vim od mu­že­ve pen­zi­je ko­ja je 120 eura i pri­nu­đe­na sam da za­ra­dim do­dat­no, sa­mo da bih pre­ži­vje­la. Te­ško je­ste, ali ovo mi je je­di­ni na­čin jer sam na bi­rou ra­da. Lju­di ku­pu­ju za­to što je mno­go jef­ti­ni­je ne­go u rad­nja­ma, a ko­mad odje­će mo­že se ku­pi­ti od jed­nog do pet eura – ka­že ona.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"