- Baš da vidim kako ćeš da živiš od $800 godišnje.

Sport - datum: 2018-03-15 LIGA ŠAMPIONA – POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI
Mesi i Skomina uništili „plavce”
Poslije madridskog Reala, Mančester sitija, Liverpula, Juventusa, Rome i Sevilje, sinoć su četvrtfinale prestižne Lige šampiona za sezonu 2017/18. obezbijedili fudbaleri Bajerna i Barselone.
Za kraj ove runde LŠ ostavljen je okršaj velikih rivala Barselone i Čelsija na „Nou Kampu”, poslije 1:1 u prvoj utakmici na „Stemford bridžu”. Treneri su se odlučili za očekivane sastave. Ernesto Valverde za ofanzivniju formaciju, jer je želio da Barsa što prije riješi sve dileme, dok Antonio Konte nije mnogo mijenjao, a od prvog minuta na terenu je bio Olivie Žiru. Samo 128 sekundi trebalo je Leu Mesiju da po ko zna koji put pokaže klasu, mada je i golman „plavaca” Tibo Kurtoa kumovao pogotku. I poslije drugog šuta domaćina, lopta je završila u mreži Engleza. Strelac Osman Dembele u 20.minutu, poslije briljantnog Mesijevog dodavanja. I gosti su imali nekoliko sjajnih prilika, pogođenu stativu i nisu bili u podređenom položaju, ali je prvi dio okončan velikom prednošću Barse. Na početku nastavka Skomina se obrukao i pomogao Barsi, pošto nije dosudio klasičan penal za goste, koji su krenuli na sve ili ništa. To je i prelomilo utakmicu, ali je nevjerovatno kako „plavce” nije htio gol. Onda ih je kaznio argentinski „čarobnjak”, postigao stoti gol u Ligi šampiona” i riješio sve dileme. Barsa je u četvrtfinalu LŠ dvanaesti put u poslednjih 14 godina.
Poslije 5:0 na „Alianc Areni” u Minhenu, bilo je jasno da je Bajern putnik u četvrtfinale Lige šampiona, ali su Bavarci i sinoć u revanšu bili na novou i slavili u Istanbulu (3:1). Njemački velikan je od prvog sudijinog zvižduka krenuo silovito, a prvi je u desetom minutu zaprijetio Tomas Miler. Osam minuta kasnije gosti stižu do vođstva preko Tiaga Alkantare, nakon Milerove asistencije. Poslije gola, nije bilo većih uzbuđenja do odlaska na odmor, a jedino vrijedno pomena bila je povreda strelca u 35.minutu, koji je ranije morao u svlačionicu. Tek što je počeo nastavak, Rafinja je ubacio loptu u kazneni prostor Turaka, a Gonul nespretno interveniše i trese mrežu svog tima. Bešiktaš je smanjio zaostatak u 59. minutu, poslije greške defanzivaca njemačkog tima. Lopta je stigla do Vagnera Lovea, koji pogađa za 1:2. Sve dileme oko pobjednika riješio je šest minuta prije kraja Sandro Vagner, koji je prethodno zamijenio Roberta Levandovskog. Iskusni strelac je grudima smjestio loptu u mrežu Bešiktaša. Strateg gostiju, Jup Hajnkes se upisao u istoriju LŠ kao prvi trener koji je ostvario 11 uzastopnih pobjeda u ovom takmičenju. Gigant iz Minhena je sa ukupnih 8:1 prošao u četvrtfinala LŠ, za koje će žreb biti održan sjutra.

Barselona – Čelsi 3:0 (2:0) – prvi meč: 1:1
Stadion: „Nou Kamp” u Barseloni. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strelci: Mesi 3, 64 Dembele 20. Žuti kartoni: Roberto (Barselona) – Vilian, Žiru, M. Alonso (Čelsi).
BARSELONA: Ter Štegen, Alba, Umtiti, Pike, Roberto, Rakitić, Buskets (od 61. A. Gomes), Inijesta (od 56. Paulinjo), Dembele (od 67. Aleiš Vidal), Mesi, L. Suarez.
ČELSI: Kurtoa, M. Alonso, Ridiger, Kristensen, Aspilikueta, Mozes (od 67. Zapakosta), Fabregas, Kante, Vilian, Azar (od 82. Pedro), Žiru (od 67. Morata).
Bešiktaš – Bajern 1:3 (0:1) – prvi meč: 0:5
Stadion: „Vodafon Park” u Istanbulu. Sudija: Majkl Oliver (Engleska). Strelci: Love 59 - Alkantara 18, Gonul 46.autogol, Vagner 84. Žuti kartoni: Hačinson, Ozjakup (Bešiktaš) - Humels, Boateng, Rafinja (Bajern).
BEŠIKTAŠ: Zengin, Erkin, Ujsal, Medel, Gonul, Lens (od 60. Taliska), Arslan (od 60. Hačinson), Ozjakup, Kvarezma, Pektemek, Love (od 75. Babel).
BAJERN: Ulrih, Alaba, Humels (od 46. Zule), Boateng, Rafinja, Vidal, H. Martinez, Alkantara (od 35. Dž. Rodrigez), Riberi, Levandovski (od 68. Vagner), T. Miler.