Minimalac Lajpciga / EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK
06/05/2023 u 18:21 h

Lajpcig slavio u Frajburgu, radovala se i Herta

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili Hofenham i Augsburg

Po drugi put u svega nekoliko dana, fudbaleri Lajpciga su po drugi put u pet dana slavili u Frajburgu. Nakon kupa, slavili su i u prvenstvu, a gol vrijedan tri boda postigao je Kempl u 73. minutu. Sa ova tri boda Lajpcig je teoretski ostali u trci za tituli, imaju pet bodova manje od Bajerna, ali i meč više.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Hofenhajm, koji je pred svojim navijačima sa 3:1 savladao Ajntraht. Augsburg je minimalnim rezultatom slavio protiv Union Berlina, dok je Borusija iz Menhengladbaha rutinski stigla do trijumfa na Bohumom.

Na kraju, radovali su se i fudbaleri Herte. U Berlinu su slavili protiv Štutgarta sa 2:1, golovima koje su postigli Kempf u 29. i Niderlehen u 45+2 minutu. S druge strane, jedini pogodak za „švabe“ postigao je Žirasi, u 38. minutu

Rezultati i strijelci

Frajburg – RB Lajpcig 0:1 (Kempl 73)

Hofenhajm – Ajntraht Frankfurt 3:1 (Baumgartner 8, Kramarić 41, Bebu 45+3 - Gece 54)

Borusija Menhengladbah – Bohum 2:0 (Hofman 35, Štindl 90+1)

Augsburg – Union Berlin 1:0 (Beljo 53)

Herta – Štutgart 2:1 (Kempf 29, Niderlehen 45+2 - Žirasi 38)

19. maj 2024 19:07