Preokret u završnici / -FOTO: ABA LIGA
30/10/2023 u 19:56 h

Prva pobjeda košarkaša Mornara

Košarkaši Mornar Barsko zlato ostvarili su večeras prvu pobjedu u ABA ligi.

U meču petog kola Barani su u "Topolici" savladali Krku rezultatom 86:83 (19:22, 23:28, 20:21, 24:12) i tako nakon četiri poraza došli do prvijenca u regionalnom takmičenju.

Barani su do pobjede došli zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj dionici, pošto su prve tri četvrtine košarkaši iz Novog Mesta riješili u svoju korist.

Junak pobjede bio je Dvajt Marej, koji je ubacio trojku na pola minuta prije kraja. U poslednjem napadu Krka je imala dva šuta za tri poena, ali nijesu uspjeli da pogode Kozins i Špan.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je kapiten Nemanja Vranješ sa 21 poenom, Voler je ubacio 16, Marej 13 a Gavrilović deset.

U redovima Krke Kozins je bio najbolji strijelac sa 24 poena, dok je Radovanović ubacio 20 poena.

18. maj 2024 11:58