17/02/2023 u 23:33 h
DAN portalDAN portal

Zvezda od -18 do pobjede nad Partizanom i finala Kupa Radivoja Koraća

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća

Zvezda je večeras u polufinalu nadigrala Partizan u krcatoj niškoj dvorani "Čair" rezultatom 83:75.

Crveno bijeli su u jednom momentu u drugoj četvrtini imali čak 18 poena zaostatka, ali su uspjeli da se vrate i dođu do pobjede nad najvećim rivalom.

Nakon egal početka u prvoj četvrtini, Partizan je u finišu perioda uspio da se odlijepi i da prvih 10 minuta dobiej rezultatom 21:15.

Partizan je odlično šutirao i u drugoj četvrtini, imao čak i plus 18 (44:26), ali se Zvezda vratila u finišu, pa su crno-bijeli na poluvremenu imali plus 10, 44:34.

Treba napomenuti da je u ranoj fazi drugog perioda isključen trener Zvezde Duško Ivanović jer je protestovao kod sudija.

Uslijedila je odlična treća četvrtina u režiji Zvezde koja je polako topila zaostatak da bi u samom finišu i povela, pa je pred odlučujući period bilo 59:58 za crveno-bijele.

Zvezda je već na startu četvrte dionice otišla na plus devet, a zatim je uslijedio prekid meča jer su navijači ubacivali razne predmete na perket.

Meč je nastavljen nakon petnaestak minuta, a Zvezda je uspjela da odigra jako dobro u finišu i da dođe do pobjede.

Zvezdu je do trijumfa vodio Luka Voildosa sa 15 poena, dok je Fakundo Kampaco dodao 12.

Najbolji kod Partizana bio je Džejms Naneli sa 19 poena, a Zek Ledej je dodao 16.