Poraz od Turkinje u Italiji / -FOTO: BSCG
07/03/2024 u 16:53 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Bojana Gojković poražena u Italiji

Crnogorska bokserka završila nastup na prvom svjetskom kvalifikacionom turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu

Crnogorska bokserka Bojana Gojković završila je nastup na prvom svjetskom kvalifikacionom turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu. Ona je danas u u italijanskom gradu Busto Arsicio, u prvom kolu kategorije do 57 kilograma, odlukom sudija na poene poražena od Esre Jildiz iz Turske.

Novu priliku da se domogne olimpijske vize bokserka budve će imati na drugom kvalifikacionom turniru u Bangkoku, od 23. maja do 3. juna.

Za sjutra predviđena je borba Petra Marčića, koji je u prvom kolu kategorije do 80 kilograma savladao Sejfija Kebadu iz Etiopije. Naredni rival biće mu Francuz Jojerlan Cesar, zvanični prvak Evrope do 22 godine.

Na startu eliminisan je i Stefan Savković, koji je juče u kategoriji do 71 kilogram, sumnjivom odlukom sudija, poražen od Belgijanca Muhameda Rašeme 3:2.

20. april 2024 22:27