Selektor i vaterpolisti / - FOTO: K.FEHER
03/07/2022 u 13:58 h

Poraz od Mađara za kraj, Crnoj Gori osmo mjesto!

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Mađarske 8:6 u poslednjem meču na Svjetskom šampionatu

Crna Gora je nakon ovog poraza zauzela osmo mjesto na šampionatu u Budimpešti.

Izabranici Vladimira Gojkovića prvi perido su izgubili sa minimalnih 1:0.

U drugoj četvrtini domaća selekcija se raspucala i dobila tajk period sa 4:2, pa je rezultat na poluvremenu bio 5:2.

Previše je Crna Gora bila inferiorna i u trećoj četvrtini, pa je Mađarska povećala prednost na 7:3.

Vodili su domaći na početku poslednjeg perioda 8:3, ali je naša selekcija sa tri gola uspjela da ublaži poraz i stigne do 8:6.

"Ajkule" se sada okreću pripremama za Evropsko prvenstvo.

Posle ovog susreta izabranici Vladimira Gojkovića saznaće da li će šampionat završiti na sedmom ili osmom mjestu.

"Ajkule" su protiv Mađare igrale u prvom kolu šampionata kada su domaćini prvemstva slavili rezultatom 12:8.

I jedna i druga selekcija su poražene u četvrtfinalu, Crna Gora od Španije u dramatičnom susretu 7:6, a Mađarska od Italije 11:10.

Naša selekcija do ovog susreta zabilježila je tri pobjede i isto toliko poraza.

10. maj 2024 16:44