Baci je Bil nazad u vodu i nastavi da peca. Izviri zlatna ribica iz vode i kaže:

Nema pjesme koju frajeri ne znaju.

Da bi jedna porodica bila srećna, mora da postoji ljubav, razumijevanje i najmanje dva kompjutera!

Sport KASNO SINOĆ IGRANE REVANŠ UTAKMICE ČETVRTFINALA UEFA LIGE EVROPE
Noć produžetaka
Nakon uzbuđenja u Ligi šampiona, sinoć su odigrani i revanši četvrtfinala UEFA Evropa lige. U tri od četiri revanša igrani su produžeci, a na onoj u Istambulu, ni nakon produžetaka nije se znao pobjednik, te su jedanaesterci odlučivali ko će među četiri najbolje ekipe.
Kako su rokovi za štampanje i distribuciju novine rigorozni poštovani čitaoci nismo bili u mogućnosti da vam donesemo ono što smo zajedno čekali. Nismo imali vremena, pa vas, uz izvinjenje, molimo za razumijevanje.
U jednom od derbija, prvi favorit za pehar Mančester junajted je ugostio belgijski Anderleht, nakon 1:1 iz Brisela. Junajted je prethodno pobijedio u svih pet  evropskih utakmica na svom terenu ove sezone, dok Belgijanci u 17 mečeva u Engleskoj nikada nisu slavili. Već u desetom minutu izbaranici Žozea Murinja su odlično otvorili meč. Poslije dobre kontre, Rašford je pronašao usamljenog Miktarjana, koji se ponovo upisao u listu strelaca, kao i prije sedam dana. Desetak minuta kasnije, umjesto defanzivca Roha koji je teren napustio na nosilima ušao je Blind i to kao da je poremetilo defanzivu domaćeg sastava, kojeg je spojim pogotkom šokirao Hani u 32. minutu. Isti igrač je mogao do novog gola u samom finišu prvog poluvremena, u kojem je Junajted ipak bio nešto bolji. Drugi dio donio je ofanzivu Engleza i odlično organizovanu odbranu gostiju, a prvu dobru šansu Ibrahimović je propustio u 71. minutu. Neočekivano, na Teatru snova su igrani produžeci, koje je u 108. minutu, nakon dodavanja Faleinija, riješio Rašford. Junajted je otišao prema cilju a Belgijanci kući.
Sve je prštalo i na „Vodafon Areni” u Istanbuli, u sudaru Bešiktaša i Liona. Uostalom, kao i u prvom duelu u Francuskoj, kada je Lion do trijumfa došao u samom finišu poslije preokreta (2:1). Stvarale su se prilike pred oba gola, ali je turski šampion u 27. minuti došao u vođstvo preko Taliske, koji je nakon asistencije Ozjakupa preciznim šutem „zapalio” Arenu. Slavlje domaćih nije trajalo dugo. Lion se brzo vrati u meč a za to se pobrinuo, ko bi drugi nego, Lakazete koji je u 34. minutu pogodio na majstorski način. Par minuta kasnije, svi su loptu vidjeli u mreži, ali je Gonalon pogodio stativu. Od prvog zvižduka srpskog arbitra Mažića, domaćin je u drugom dijelu krenuo u totalnu ofanzivu. Bešiktaš je jurio pogodak koji bi ga odveo u produžetke. Isplatila se ofanziva Turaka, i opet je strelac bio Taliska, u 58. minutu. Lakazete se nekoliko minuta kasnije našao sam ispred golmana Fabrija, koji je sjajno reagovao. Do kraja su sijevale prilike, stative...ali sje „rat na terenu” nastavljen u produžecima.
Prštalo je na sve strane i u dodatnih pola sata, ređale su se prilike na obje strane no, otišlo se u penale.
Belgijski predstavnik Genk je još u prvoj utakmici kod kuće izgubio (2:3) pa je sinoć na Iberijsko poluostrvo došao, na noge Selti, da što skuplje proda kožu. Genk je napadao, Selta uzvraćala, ali više branila 3:2 iz prvog duela u Vigu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Sisto u 16. minutu, ali je lopta prohujala tik pored desne stative gola Genka. Nastavak je donio istu sliku na „Kristal Areni”. Iskusni Španci su sjajnim golom Sista u 63. došli do cilja i već tada su mogli da slave prolaz u polufinale. Ipak za kratko, pošto je nakon solo prodora Trosard izjednačio. To je bilo sve, dalje ide Selta!
Šalke je kako se i očekivalo „jurnuo” da anulira prednost Ajaksa od dva gola iz Amsterdama. Već u prvom minutu, Gorecka je imao priliku, pa su u drugom mogli Njemci do gola, ali je Mejer pogodio stativu. Potom su „kopljanici” donekle uspostavili ravnotežu na terenu i mogli do prednosti, preko Šonea. Ono što su igrači tima iz Gelzenkirhena propustili na startu meča, nisu na početku drugog dijela, kada su pogodili Gorecka i Burgštaler i anulirali prednost Holanđana i donio produžetke, a kada je u u 101. minutu Kaliđuri, nakon centaršuta Seada Kolašinca povisio na 3:0 mislilo se da đe Šalke osvetlate njemačku fudbalsku čast. No, Viergever je deset minuta kasnije pogodio i "kopljanike" odveo na današnji žreb. Junes je sa poslednjim zviždukom sudije potvrdio holandsku upornost. Na kraju, poraz (2:3) Ajaksa i prolazak dalje.
R.Papić

Akteri

Bešiktaš – Lion 2:1 (1:1) – produžeci: .... prvi meč: 1:2
Stadion: „Vodafon Arena” u Istanbulu. Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Strelci: Taliska 27, 58 – Lakazete 34. Žuti kartoni: Adriano, Tošić (Bešiktaš) – Gonalon (Lion).
BEŠIKTAŠ: Fabri, Adriano (od 77. Bek), Tošić, Mitrović, Gonul, Hatčinson, Ozjakup od 95. Ujsal), Babel, Taliska, Kvarezma, Tosun.
LION: Lopez, Žale, Nkulu, Diakabi, Morel, Gonalon, Tosar, Toliso, Korne (od 77. Fekir), Valbuena, Lakazete (od 91. Gezal).

Genk – Selta 1:1 (0:0) – prvi meč: 2:3
Stadion: „Kristal Arena” u Genku. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Strelci: Trosar 67 - Sisto 63. Žuti kartoni: Devest (Genk) – Ernandez, Džoni, Malo (Selta).
GENK: Rajan, Uronen, Koli, Brabec (od 81. Devest), Kastanj, Malinovski (od 72. Betius), Vouters, Berge, Bufel (od 72. Šrajvers), Samata, Trosar.
SELTA: Alvarez, Džoni, Fontas, Kabral, Malo, Vas (od 80. Hozebad), Radoja, Ernandez, Sisto, Aspas, Gvideti (od 42. Buve – od 90. Ronkalja).

Mančester J. – Anderleht 1:1 (1:1) – produžeci: 2:1 (prvi meč: 1:1)
Stadion: „Old Traford” u Mančesteru. Sudija: Alberto Undiano Malenko (Španija). Strelci: Miktarjan 10, Rašford 108. – Hani 32. Žuti karton: Tilemans, Apia (Anderleht).
MANČESTER: Romero, Šo, Roho (od 23. Blind), Beili, Valensija, Kerik, Lingard (od 60. Felaini), Pogba, Rašford, Miktarijan, Ibrahimović (od 91. Martial).
ANDERLEHT: Ruben, Obradović, Spajić, Mbođi, Apia, Dendonker, Tilemans, Hani (od 64. Stančiu), Čipčiu (od 64. M. Bruno), Ahempong, Teodorčuk (od 79. Telin).

Šalke – Ajaks 2:0 (0:0) – produžeci 3:2 ( prvi meč: 0:2)
Stadion: „Veltins Arena” u Gelzenkirhenu. Sudija: Ovidiu Hategan (Rumunija). Strelci: Gorecka 53, Burgštaler 56, Kaliđuri 101 - Viergever 111, Junes 120.Žuti kartoni: Burgštaler, Kolašinac, Nastasić (Šalke) – Veltman, Vergever, Zieh (Ajaks). Crveni karton: Veltman (Ajaks) u 80.
ŠALKE: Farman, Kolašinac, Nastasić, Hauedes, Rajter, Bentaleb, Stambuli (od 53. Huntelar), Mejer, Gorecka (od 84. Geis), Kaliđuri, Burgštaler.
AJAKS: Onana, Vergever, De Ligt, Sančez, Veltman, Zieh, Šone (od 74. Van de Bek), Klasen, Klajvert (od 61. Dolberg), Junes, Traore (od 82. Tete).

Smicalice navijača Bešiktaša

Prošlog četvrtka navijači Bešiktaša su dovljali na stadionu Liona, gdje je prva utakmica četvrtfinala Lige Evrope bila prekinuta skoro sat vremena. Turci su tada izazvalali nerede, a sa „nestašlucima” nastavili su i uoči revanša sa Francuzima na „Vodafon Areni”. Neposredno pred početak meča u Istanbulu je procurio snimak od prethodne večeri na kojem se vidi kako pristalice turskog kluba na brodovima i čamcima pale bakle i dimne bombe, bacaju petarde u vazduh, pejvaju pesme... To isto su uradili neposredno ispred hotela u kojem je odsjela ekspedicija Liona, u namjeri da ne dozvole „lavovima” da mirno spavaju uoči važnog meča.