Igrači Almerije se zasluženo radovali / -FOTO: WWW.TWITER.COM/FK ALMERIJA
26/02/2023 u 20:46 h

Za istoriju - Almerija srušila Barselonu

Gol vrijedan tri boda postigao Ture u 24. minutu

Barselona je stala na gostovanju u Almeriji. Domaći fudbaleri slavili su u duelu sa liderom na tabeli sa 1:0, golom koji je u 24. minutu, na asistenciju Luisa Suareza, postigao Ture. Bio je ovo istorijski trijumf Almerije, prvi u prvenstvenim mečevima nad Kataloncima i pobjeda koja će im svakako podići samopouzdanje pred nastavak sezone. Iskoristili su domaći igrači umor Barselone (igrali u četvrtak protiv Mančestera u Ligi Evrope), odigrali prvi dio odlično i zasluženo slavili. Istina, Katalonci su u nastavku bili bolji, ali i pored par šansi koje su imali nisu uspjeli da izbjegnu poraz. Razlika na tabeli sada je manja nego nakon prethodnog kola – Ćavijevi izabranici imaju sedam bodova više u odnosu na Real.

Rezultati i strijelci: Almerija – Barselona 1:0 (Ćavi 24), Bilbao – Đirona 2:3 (Berčiče 35, R. Garsija 89 - Garsija 4, De Markos 19ag, Vesga 45+1 ag), Selta – Valjadolid 3:0 (Seferović 17, Veiga 32, 64).

Utakmica Sevilja – Osasuna igra se od 21 sat.

18. maj 2024 11:13